Ładowanie
0%
stars
stars
stars
stars
stars
stars
stars

Aplikacje, które odmienią Twoje zdjęcia

09.04.2020
Spis treści

Estetyczne i spójne fotografie zaraz obok treści pisanych są podstawą dobrej komunikacji w social media. Jakość i różnorodność kadrów w świecie sociali nie jest już głównym wyróżnikiem. W obecnym natłoku informacji i komunikatów odbiorca staje się nieco wybredny, a naszym zadaniem jest go zaskoczyć! Na ratunek przybywa nam tutaj postprodukcja i aplikacje do zdjęć na telefon!

Lightroom

Jego komputerowa wersja jest znana i lubiana przez wszystkich profesjonalnych fotografów. To najbardziej rozpowszechnione narzędzie do postprodukcji, które daje mnóstwo możliwości. Potrafi uratować każde ujęcie i wydobyć z niego to coś. 

Niech Was jednak nie zmyli słowo “profesjonalny”, ponieważ mobilna wersja Lightrooma jest bardzo intuicyjna i z pewnością każdy aspirujący fotograf złapie z nią wspólny język. Znajdziemy tam podstawowe funkcje, ale również takie, które pozwalają bawić się kolorami. 

Ta apka słynie również z presetów! Jeśli marzysz o nieskazitelnym feedzie, koniecznie zapisz ulubione ustawienia i ciesz zdjęciami, które zawsze mają ten sam styl. 

Snapseed

Niezwykle pomocna aplikacja, która zaraz obok Lightrooma przoduje w rankingach programów do obróbki zdjęć. Jest prosta w obsłudze, a jednocześnie skutecznie nadaje ujęciom efekt wow! Klasycznie możemy zająć się w niej podstawowymi parametrami, ale również usunąć niechciane elementy przy pomocy opcji “naprawianie”. W Snapseed ustawienia układają się w warstwy, dzięki czemu zawsze możemy wrócić do pewnego etapu i poprawić to i owo.

VSCO

Apka jest na rynku już od wielu lat i każda Instagramerka, która pamięta niebieski layout, zaczynała od niej przygodę z postprodukcją 😉 Tak jak powyższe aplikacje do zdjęć na telefon, możesz dzięki niej poprawić jasność, kontrast czy balans bieli. Co wyróżnia VSCO to zdecydowanie różnorodne presety! Dla każdego początkującego fotografa będzie to świetne rozwiązanie, które ujednolica styl ujęć. Przerobione fotki zapisują się bezpośrednio w aplikacji, dzięki czemu możemy spojrzeć na nasze dzieła całościowo – jak w feedzie na Instagramie.

Pics Art

Aplikacje do zdjęć na telefon, to nie tylko te do postprodukcji, ale również takie, dzięki którym fotki wkroczą na wyższy level! Do tego świetnie sprawdzi się Pics Art! Te narzędzie łączy ze sobą obróbkę i przeróżne dodatki – kolaż, fonty czy nalepki! Jeśli marzy Ci się klimatyczny efekt bokeh również go tam znajdziesz! Poza tym w Pics Art stworzysz grafikę w wymiarach odpowiadających rozmiarom Facebooka czy Instagrama.

Unfold

Jeśli zastanawiasz się, jak Instagramerki tworzą tak piękne, minimalistyczne Insta Stories odpowiedź brzmi – w Unfold! Ta apka zawróci Ci w głowie świetnymi szablonami, które są też inspiracją do własnych kreacji. Niestety, nie ma nic za darmo i większość grafik jest płatna. Jednak w fotografii i obróbce to kreatywność odgrywa największą rolę! 😉 Dlatego baw się formą i twórz ciekawe Insta Stories, które staną się Twoją wizytówką!

Mając dostęp do tak wielu aplikacji, nie ograniczaj się do jednej, testując i sprawdzając, które najbardziej Ci odpowiadają! W praktyce często okazuje się, że do jednego zdjęcia użyjemy kilku apek. Tu dodamy preset, tam ciekawy efekt, a na koniec stworzymy z tego relację na Instagramie. Dobrze mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych narzędzi i samemu wybrać najlepsze aplikacje do zdjęć na telefon. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
Oceń ten artykuł:
5/5 - (na podstawie 1 ocen)
Autor Artykułu
Mateusz Skorupka
Założycie GOLDEN GUY. Lubi się z cyferkami i o adsach wie wszystko. Po godzinach fanatyk squasha i miłośnik piłki nożnej.

Powiązane artykuły