Ładowanie
0%
stars
stars
stars
stars
stars
stars
stars

Jak nagrywać TikToki?

09.06.2023
jak nagrywać tiktoki?
Spis treści

TikTok to znana platforma społecznościowa, która umożliwia użytkownikom udostępnianie krótkich filmów. Aplikacja popularna jest szczególnie wśród młodszego pokolenia(również coraz więcej starszych użytkowników zaczyna korzystać z tej platformy) i cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. TikTok jest nie tylko najczęściej pobieraną aplikacją, ale też miejscem, gdzie powstają różnego rodzaju trendy, które bardzo szybko rozprzestrzeniają się po sieci. Zastanawiasz się, jak nagrać fajnego TikToka? Sprawdź nasz poradnik.

TikTok – jak zacząć nagrywać proste wideo?

TikTok należy obecnie do najpopularniejszych mediów społecznościowych. Nagrywanie na Tiktoku jest nie tylko świetną zabawą – wykorzystanie wspomnianej aplikacji to dobry sposób zbudowanie swojej społeczności w Internecie. Jak nagrać TikToka? Po pobraniu aplikacji na smartfon i założeniu konta, warto poświęcić chwilę, aby poznać interfejs TikToka. W aplikacji znajdziesz przeróżne funkcje ułatwiające korzystanie z wyszukiwarki, ale też bogatą galerię dźwięków i efektów specjalnych.

Wystarczy pomysł, podstawowy sprzęt, a Twój pierwszy film ujrzy światło dzienne! Nie wiesz, jak zdobyć popularność na TikToku? Reaguj na trendy i pojawiające się wyzwania. W ten sposób nawiążesz interakcje z innymi użytkownikami aplikacji. Pomysł na Tiktoki znajdą się wtedy same, a Ty zyskasz grono pierwszych odbiorców. Jeśli mimo to wciąż nie wiesz, o czym nagrać swój pierwszy tik tok – opowiedz śmieszną historię. Tik tok, podobnie do Instagrama, umożliwia organizowanie transmisji na żywo.

TikTok – nagrywanie krok po kroku

Masz już pomysł na pierwszy filmik na TikToku? Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem nagrywania zadbać o profesjonalne światło studyjne. Sam przycisk nagrywania znajduje się u dołu ekranu. Wideo możesz zatrzymywać w dowolnym momencie swojego filmu. To czy chcesz nagrać ciągłe sekwencje, czy też krótsze klipy, które następnie połączysz w jedno wideo, zależy wyłącznie od Ciebie.

Obok przycisku nagrywania znajdziesz możliwość wyboru trybu 15 sekund bądź 60 sekund. Na początku przygody z TikTokiem warto sprawdzić wszystkie możliwości, które oferuje. Po prawej stronie znajdziesz z kolei przycisk wyboru pomiędzy nagrywaniem przednią a tylną kamerą. Z kolei na górze ekranu umiejscowiono przyciski, służące do edycji wideo. Do swojego TikToka masz możliwość dodania efektów specjalnych, tekstu, naklejek, a także filtrów.

Wszystko po to, aby film stał się jak najbardziej atrakcyjny dla innych użytkowników. Ciekawe efekty przekładają się następnie na wyświetlenia. Po zakończonej edycji, wystarczy opublikować wideo. Skorzystaj z możliwości tagowania znajomych, dodaj hashtagi i nie zapomnij przygotować napisów. Dzięki temu wspomniana aplikacja na telefon zasugeruje Twoje filmy innym użytkownikom według ich preferencji. Po nagraniu wideo, dostępne są także różne ustawienia prywatności przygotowanego nagrania.

Jak tworzyć TikToki – porady dla początkujących w sieciach społecznościowych

Popularność TikToka wciąż rośnie, a co za tym idzie – zwiększają się korzyści z płatnych reklam. Dlatego tak ważne jest, aby poznać aplikację i potrafić ją umiejętnie wykorzystać. Zamiast bez końca oglądać czyjeś filmy, spróbuj nagrać TikToka! Świetna opcja na nagrywanie na TikToku to tak zwany recykling treści. To nic, że dany motyw poruszyli w swoich filmach inni użytkownicy. Pamiętaj, aby do wideo dodać efekty oraz charakterystyczne dla siebie rekwizyty i dźwięki, stwórz swój znak rozpoznawczy, tak aby został on zapamiętany przez, jak największe grono odbiorców filmu. Nie musisz mieć do tego profesjonalnego sprzętu do nagrywania. Za pomocą telefonu również stworzysz angażujące nagranie.

TikTok, podobnie jak Instagram, lubi konsekwencję. Materiały powinny być publikowane na TikToku regularnie. Ważne jest, aby treści, które publikujesz, wpisywały się w algorytm. Dlatego nie powielaj publikacji z innych serwisów społecznościowych, typu YouTube! Choć Tiktok to bez wątpienia świetna aplikacja na telefon, gwarantująca dobrą zabawę, to jak widać może stać się też narzędziem służącym do budowania rozpoznawalności w sieci – i to na obłędnie szeroką skalę!

Jeżeli chcesz, aby Twój profil na TikToku rozwijał się w dynamicznym tempie – sprawdź naszą ofertę prowadzenie TikToka!

Podziel się artykułem ze znajomymi
Oceń ten artykuł:
5/5 - (na podstawie 1 ocen)
Autor Artykułu
Mateusz Skorupka
Założycie GOLDEN GUY. Lubi się z cyferkami i o adsach wie wszystko. Po godzinach fanatyk squasha i miłośnik piłki nożnej.

Powiązane artykuły